Viljandi osakond

Kontaktisik: 
Jaak Jaaku
Telefon: 
53426446

>>Reovesi<< veepäev Viljandis

Eesti Looduskaitse Selts, TTÜ Vee- ja keskkonnatehnika uurimisrühm ja vabatahtlikud korraldavad 23. märtsil 2017 Viljandis,

Viljandi Linnaraamatukogu III korruse konverentsisaalis (Tallinna 11/1)

rahvusvahelist veepäeva tähistava konverentsi

>>Reovesi<<

Iga-aastase veepäeva tähistamise eesmärk on pöörata tähelepanu olulistele veeprobleemidele meil ja maailmas. Ülemaailmset veepäeva tähistatakse ÜRO eestvedamisel 24. korda.

Veepäeva kava:

13.00 - 13.15 Veepäeva avamine

Viljandi osakond - ka Viljandi paneb pidu

Viljandi uudised ja eelinfo!

 

Seltsi Viljandi osakonna kandev jõud on valdavalt vanuses 86+ ja mõned nooremad abiks küll Tartust kui ka Tallinnast. Kahjuks osakonna noorenemise märke pole, ja vanad on võtnud kaaluda Viljandi osakonna saatust.

Mõningane vaatlus näitab, et Viljandis on keskealisi ja ka nooremaid looduse huviga inimesi. Positiivne poliitiline muutus on toimunud ka Viljandi Linnavalitsuse poolel.

 

Looduskaitsekuu algab looduskaitse päeval.

Reedel, 10. mail avab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus pidulikult Eesti Loodusmuuseumis looduskaitsekuu, mille tänavune teema on “Pärand täis elu”.

Mäletatavasti kavandati esimene "Looduskaitsepäev" Jaan Eilarti ja Orest Niinemäe algatusel 1957 aasta novembris. Idee esimeste elluviijate hulgas olid veel Aleksander Valsiner, Villem Voore, Andres Lättemäe jt. Alates 1959.-st aastast on see üldrahvalik üritus.

Viljandis on kevad käes. Läheme linnuvaatlusmatkadele.

Eesti Looduskaitse Seltsi Viljandi osakond kutsub linnusõpru ja pärandi huvilisi taas traditsioonilistele kevadmatkadele, millest esimene on 5. mail.

Linnuvaatlusmatkad leiavad aset maikuu neljal pühapäeval ning nende alustamiseks kogunetakse kell 7 Laidoneri platsile Viljandi muuseumi ette parki. Üritust korraldab kauaaegne linnumatkade juhendaja Harri Jaaku.

Esimesel korral liiguvad matkajad lossimägedesse ja Viljandi järve äärde. Järgmisetel pühapäevadel on linnuvaatlejatel plaanis käia Uueveskil ja Raudna karjääris.

Viljandi osakonna tegevuskava 2014

 

Viljandi osakond   

Koduleht: viljandiloodusesopradering.weebly.com

 Jaak Jaaku on asutanud ka teiste osakondade weebly aadressiga kodulehed

Eesti Looduskaitse Seltsi Viljandi osakonnas toimetab ca 15 inimest. Mõned nooremad liiguvad sujuvalt ringi.

Tähtsaim üritus on "looduskaitse kuu" üritus: matkad mai kuu pühapäevadel, algus kell 7.00 Viljandi Muuseumi eest.

Kõige külastajate rohkem on nn mai kuu "lõpik" Närska palvemajas, millele eelneb matk, ca 15 inimest.