ELKS - Eesti Looduskaitse Selts

Eesti Looduskaitse Selts ühendab inimesi, kelle väärtusteks on loodus ja kultuur. Selts asutati JAAN EILARTI eestvedamisel aastal 1966. Hoiame Eestit, loodust ja kultuuri.

Pühajärve maastik. Foto: Arne Ader.

Vootele Hansen esineb esmaspäeval EV100 sünnipäevanädala ava-aktusel

19. veebruaril kell 12.00 algab EV100 sünnipäevanädala algusaktus: kogunetakse Tallinnas Tartu maantee 1, kohas, kus 100 aastat tagasi kogunes esimest korda Päästekomitee ja koostas järgnevatel päevadel iseseisvusmanifesti. Täna asub Tartu mnt 1 platsil Europargi parkla, varem asus selles kohas Kunstiakadeemia hoone.

Tseremoonia käigus astuvad sõnavõttudega üles peaminister Jüri Ratas ja Eesti Looduskaitse Seltsi esimees Vootele Hansen. Toimub Jaak Juske ajalootund ning Politsei- ja Piirivalveorkester mängib hümni. Sealt marsitakse kaitseväe orkestri saatel Eesti Panga majja.

Kell 13.00 esitletakse Eesti Panga majas iseseisvussaalis 2-eurost juubelimünti. Sõnavõtuga esineb president Kersti Kaljulaid ning kavas on Loone Otsa lavastuslik etteaste. Külastajaile on avatud teelaud. Juubelimünti vermitakse veidi rohkem kui 1,3 miljonit tükki ja juubelimündi müük jääb iseseisvussaalis avatuks kuni 17.00.

Kell 14.00 esitletakse Tallinnas Solarise keskuse Apollo poes EV100 raamatusarja esimest raamatut ''Eesti riigi 100 aastat'', mille autorid on Mart Laar ja Toomas Hiio. Sõnavõtuga esineb president Kersti Kaljulaid. 

https://www.ev100.ee/et/ev100-sunnipaevanadal