Märjamaa osakond: Lennart Meri (1929-2006) mälestusüritus

Teadaandmine.

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts kutsub taas kõiki hea tahtega kaaskodanikke- nii suuri kui väikseid, samuti seltse ja ühinguid oma osalemisega toetama-jätkama teisipäeval, 29.märtsil 2016 Lennart Meri(1929-2006) mälestusüritust.

Algatajateks olid 2006.a.kevadel Pandivere Arenduskeskusest Aivar Niinemägi, Väike-Maarja Vallavalitsus Lääne-Virumaalt ja Kaarma Vallavalitsus Saaremaalt. Selleks süütame mälestuslõkked või märgutuled /lapiküünlad/oma jaanitule kohtades, külaplatsidel, linnustes või teistes väärikates kohtades, mis paiknevad võimalikult lähedal mõttelisele joonele Ebavere mäe ja Kaali järve vahel – seega oletatavale Kaali meteoori ehk Tarapita teekonnale. Seda teekonda võib teisiti kutsuda ka Suure Lennu kaareks või tulede teeks.

Velise-Valgu kandi rahvas võtab seekord tulepakud kaasa ja kutsub kõiki huvilisi bussiekskursioonile Lõuna-Läänemaale Hanilasse ja Virtsu.

Seoses Merekultuuriaastaga läheme seekord n.ö. Meri teemal mere äärde välja Buss liigub marsruudil: Jädivere 13.00-Päärdu- Velise 13.20-Inda- V-Nurtu- Valgu 14.00-Velise- Sulu-Haimre- Märjamaa 14.30-Sipa- Koluvere-Lihula-Hanila.

Hanila Muuseumis oleme oodatud kell 15.30-16.30 (nimetatud looja Porsiku Kustase ehk August Tambärgi järgi ja avatud Lennu Taadu osalusel pea 20 aastat tagasi)

Kell 17.00 algab Huviretk Virtsu põnevamatel objektidel Virtsu Arendusseltsi kohatundjate parimate soovituste kohaselt.

Ja siis 29.märtsi õhtul 1 tund enne päikse loojangut/ kell 18.58/ paneme lapiküünalde rea püsti Virtsu Tuulepargis-kohal kus Virtsu rahvas seda vahvat traditsiooni lõkke süütamisega on samuti aastaid väärikalt tähistanud. Kaasa muidugi hea tuju, mälestused säravast presidendist, tuulekindel rõivastus, piknikukorvid.

Eelnevalt vahvat ja ühtlasi võrdlevat lugemist leiab Netist: www.virtsu.ee/arenguselts/index.html ja www.velise.ee/khs/

Esimest korda toimus mälestustule tegemine märtsis 2006.

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts Info: kalew@velise.ee

Sillaotsa Talumuuseum

Velise Muinsuskaitse Selts

Eesti Looduskaitse Seltsi

Märjamaa osakond