Märjamaa osakond kutsub Lennart Meri 88. sünniaastapäevale

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts vanal Läänemaal – tänase Raplamaa lõunaosas kutsub kõiki hea tahtega kaaskodanikke- nii suuri kui väikseid, samuti seltse ja ühinguid oma osalemisega toetama-tähistama kolmapäeval, 29.märtsil 2017 Lennart Meri 88. sünniaastapäeva.
Selleks süütame mälestuslõkked paikades, mis paiknevad võimalikult lähedal 222 km mõttelisele joonele Ebavere mäe ja Kaali järve vahel – seega oletatavale Kaali meteoori ehk Tarapita teekonnale. Seda mõttejoont võib teisiti kutsuda ka Suure Lennu kaareks või tuleteeks.
Raplamaal leiab neid paigad, kui ühendada kaardil joonega Imsi järv Lelle lähistel ja Lihuveski sild Raikküla vallas ning Avaste mäe keskpunkt Vigala vallas.
Velise-Valgu kandi rahva matk ja lõke saavad seekord toimuma Vigala valla südames VANAMÕISA külas KESK-VIGALAS külade platsil kolmapäeval, 29.03.2017 poolteist tundi enne päikeseloojangut(18.30). Ühtlasi kutsume kaasa ka kõiki Valgu VANAMÕISA elanikke uudistama Vigala VANAMÕISA küla, et üheskoos arutada ka külade käekäiku ja nime teemat uueneva Märjamaa suurvalla oludes.
Kaasa võtta hea tuju, piknikukorv, sõbrad ja kindlasti lood ning mälestused kordumatust Lennu-Taadust.
 
Velise Kultuuri ja Hariduse Selts
Velise Muinsuskaitse Selts
Eesti Looduskaitse Seltsi Märjamaa osakond
Sillaotsa Talumuuseum