Kanepi osakond juba/alles 45. Õnnitleme!

 

Kokkusaamine Kanepis.

Traditsioonilise Lõuna-Eesti osakondade piirkondliku kokkutuleku korraldas sel aastal Kanepi osakond, kellel täitus 45 aastat asutamisest. Kanepi osakond asutati 18. aprillil 1969, esimene esimees oli Jaan Tiivoja.

Alustasime Kanepi aiandist. Meile tutvustati aiandit ja meie kallid külalised said ka taimi kaasa osta. Edasi siirdusime Kanepi seltsimajja. Seal ootasid juba ees üsna eksootilised lemmikud. Nimelt maod ja sisalikulised. Neid tutvustas rahvale Ainar Käär.

Meid ootas ees ka üks metsa-, pilli- ja muidu tore mees Urmas Roht, kes tutvustas ka oma raamatuid puudest. Muidugi mängis ta alustuseks veidi lõõtsa ja ka laulis natu.

Siis sai sõna Ainar koos madudega ja julgemad said madusid ka katsuda. Lõpetuseks meelitasime madu hoidma hea sõbra Antslast, Ülle Anieri ja kuna tal oli sünnipäev, siis saime teda õnnitleda ja ka lõõtsalooga tervitada.

Edasi tuli meil lõunapaus tõhusa seljanka ja kringlitega, mis kadusid laualt nagu võluväel!

Edasi siirduti kiriku juurde, kus Kanepi ajalugu tutvustas ajaloolane Peeter Lail. Siit edasi kulgesime Ihamarru, kus külastasime „Meemaja“ ja selle õpperada. Kaasa sai osta värsket mett. Järgmine peatus oli Maanteemuuseumis. Seal oli meil giidiks muuseumi teadur Mariliis Kaarna. Seal toimus ka kokkusaamise lõpetamine ja igaüks võis veel  vabalt ringi vaadata, mis jäi ekskursioonil nägemata.

Paistis, et kõik jäid väga rahule, kirjutas

 

Kaie Käär, kokkusaamise korraldaja.

 

Õnnitleme kõiki selle aasta neljakümneviielisi:

45 aastat täitus 22. jaanuaril Alutaguse osakonnal, 9. aprillil Jõhvi osakonnal, 18. aprillil Antslal ja Varstu osakonna 45. sünnipäev on 19.detsembril.