Jätkub registreerimine Eesti Looduskaitse Seltsi kokkutulekule Elvas

Teisipäev, 21. Juuli 2015 16:15

 

Lugupeetud seltsi osakonna esimees või esindaja, lugupeetud seltsi liikmed!

Jätkame registreerimist seltsi kokkutulekule Elvas. Samuti palume anda teada, palju meie kokkutulekust osavõtjaid soovivad olla ka 31. juuli õhtul Leigo Järvemuusikal. Kohale saab tulla juba reedel, 31. juulil. See on eriti hea võimalus osa saada ka Leigo Järvemuusika reede õhtul toimuvast kontserdist (kava: http://www.leigo.ee/jarvemuusika/programm.html), kus täispilet koos istekohaga maksab 32 eurot. Seltsi kokkutulekust osavõtjatele on sooduspilet 12 eurot.

Meie tänavune kokkutulek, mis on pühendatud professor Endel Varepi 100. ja Alexander Theodor von Middendorffi 200. ning luuletaja Ernst Enno 140. sünniaastapäevale, toimub 1.-2. augustini Elvas. Kokkutuleku paigaks on Tartumaa Tervisespordikeskus.

Koht on ilus, tingimused head. Korralikke majutuskohti on 220, lisaks telkimiskohad ning saab ka ööbida katuse all. Palume ka kindlasti teada anda, kes soovivad katuse all lihtsat oma varustusega majutust, sest korralikke madratseid on kohapeal vaid paarikümne jagu.

Usume, et sobivaid majutustingimusi jätkub kõigile, arvestades seda, et varasematel kokkutulekutel on olnud ka päris palju telkijaid. Loodame ilusat ilma.

 

Täpsustusi laupäevase programmi kohta

Leppisime kokku Tõravere observatooriumiga, et kõigil osavõtjatel on kuni 50 inimesega rühmade kaupa võimalik osa saada tunnipikkusest observatooriumi ekskursioonist. Samuti on võimalik rühmade kaupa käia koos retkejuhiga ekskursioonil ilusas Luke mõisa pargis. Vapramatele on kindlustatud põnev elamus Vapramäe loodusrajal, mille algseteks loojateks olid Arvo Iital, Urmas Peterson ning Jaan Eilart. Huvitav on ka meie kokkutuleku kohas tervisespordikeskusest algav Väerada.

Õhtusele seminar-kontserdile kutsusime laulma Kait Tamra.

 

Pühapäevase programmi täpsustuseks

Käime Võrtsjärve muuseumis, kus kõik osalejad saavad näha angerjat, tõugjat ja säga. Valgutal meenutame Ernst Ennot, kes on Valgutast pärit ja räägime Tartu koolipoiste pataljoni lahinguteest Vabadussõjas, kus teenis ka Albert Kivikas. Leppisime kokku Palupera vallavanemaga, et Hellenurme vesiveski juures saavad kokkutulekust osalejad lõunaks toitva supi. See on osavõtu hinna sees, hind jääb samaks.

Kokkutulek lõpeb väikese Leigo järvemuusikakontserdiga, kus kõlavad laulud Ernst Enno tekstidele. Esinevad Anne Maasik, Heikki-Rein Veromann, Jaak Tuksam ja Andre Maaker, kes luuletused ja laulud üheks tervikuks seob.

Kokkutulek lõpeb pühapäeval kell 17 ja algavad sõidud kodude poole.

Kordame üle ka kokkutuleku kava.

 

Reede, 31. juuli

Kohale saab tulla juba reedel, 31. juulil. See on eriti hea võimalus osa saada ka Leigo Järvemuusika reede õhtul toimuvast kontserdist, kus täispilet koos istekohaga maksab 32 eurot. Seltsi kokkutulekust osavõtjatele on sooduspilet 12 eurot.

Need, kes tulevad kokkutulekule reede õhtul, saavad laagriplatsil laupäeval ka hommikusöögi.

 

Esimene päev: laupäev, 1. august

Kell 10 algab osavõtjate registreerimine.

Kell 12 toimub kokkutuleku ametlik avamine, tervitused ja sõnavõtud.

Kell 13 algab lõunasöök.

Kell 14 algavad matkad ja ekskursioonid rühmade kaupa: Luke – Tõravere – Vapramäe - Vellavere. Huvilistel võimalus käia rühmade kaupa Tõravere observatooriumis, Tartu ilmajaamas, Vapramäe looduskeskuses, Luke mõisa pargis, samuti Elva kalmistul seltsi auliikmete Endel Varepi ja Vadim Želnini haudade juures.

Kell 18 õhtusöök.

Kell 19 Eesti rahvusmaastikele, Jaan Eilartile ja seltsi tänastele tegemistele pühendatud seminar koos kultuuriprogrammiga. Laulab Kait Tamra.

Kell 21 kokkutuleku lõkke süütamine ja tähistame Veljo Tormise lähenevat 85. sünnipäeva ning õpime selleks ajaks selgeks ka seltsi hümni „Sink-sale-proo“. Järgneb simman.

 

Teine päev: pühapäev, 2. august

Kell 7-9 hommikusöök ja laagri kokkupanek. Läheme ekskursioonile marsruudil Elva – Rannu – Võrtsjärve muuseum – Valguta (Ernst Enno sünnikoht) – Rõngu.

Kell 12 jõuame Hellenurme, kus teeme pooleteisttunnise pikema peatuse. Kuulame Middendorffile pühendatud ettekandeid ja jalutame mõisapargis. Hellenurme vesiveski juures saame toitva lõunasupi.

Kell 13.30 jätkame retke läbi Pühajärve ja Otepää Leigole, kus kell 15 algab kokkutuleku pidulik lõpetamine. Seal algab meie seltsi ja Tõnu Tamme koostööna väike Leigo järvemuusikakontsert, kus kõlavad laulud Ernst Enno tekstidele. Esinevad Anne Maasik, Heikki-Rein Veromann, Jaak Tuksam ja Andre Maaker, kes luuletused ja laulud üheks tervikuks seob.

Kokkutulek lõpeb kell 17 ja algavad sõidud kodude poole.

 

Osalustasud

Kuna meie kokkutulek sai KIK-i poolse toetuse, saame suures osas kompenseerida nii transpordi kui ka hoida osalustasud taskukohased. Osalustasu seltsi liikmetele koos söögi ja ööbimisega telkides või katuse all põrandal 17 eurot, majutusega kämpingus linade vahel 25 eurot. Mitteliikmetele osalustasu vastavalt 22 ja 30 eurot.

Reedel saabujatel, kes osalevad Leigo kontserdil, lisandub telkides ja põrandal ööbijatel hommikusöögi eest 3 eurot, majades ööbijatel 10 eurot.

Palun levitage infot seltsi kokkutuleku kohta nii seltsi liikmetele kui teistele loodussõpradele. Kui saab selgemaks osalejate arv, aitame kaasa mõelda ka transpordiküsimuste lahendamisel.

Sooviksime teada esimesi vahetulemusi osalejate hulga kohta ja vajalike majutuskohtade jagamiseks 24. juuliks.

Ootame ka kõiki teiepoolseid ettepanekuid kokkutuleku paremaks läbiviimiseks.

 

Tervitades

Jaan Riis
Tel. 5647 6297

Vootele Hansen
Tel. 5342 2737

Lähem info ja registreerimine aadressidel info@looduseomnibuss.ee või nature@hot.ee