ELKS Varstu osakond kutsub kõiki, kes hoolivad rikkumata loodusest ja tervistavast matkast, Võrumaale Mõnistesse 6. mail matkale „Eestimaa puutumatu lõunatipp. Kauaks?“

Esmaspäev, 30. Aprill 2018 17:00

ELKS Varstu osakond kutsub kõiki, kes hoolivad rikkumata loodusest ja tervistavast matkast, Võrumaale Mõnistesse 6. mail matkale „Eestimaa puutumatu lõunatipp. Kauaks?“
Koguneme kell 10.30  Võrumaal Mõniste rahvamaja juures Kuutsil (Võru-Valga teelt Mõnistest 4 km.)
 
Matkapäeva kava:
10.30   Ülevaade Peetrijõe maastikukaitsealast, Eestimaa lõunatipu   matkarajast ja võimalikest Kalkahju ja Naha dolokivi    kaevandusaladest.
12.00  Karstialad. Kalkahju paljandi ja kaevandusalaga tutvumine.
13.00  Bussisõit kuni Naha küla parklani. Jalgsimatk lõunatippu.
14.00-15.00 Piknik. Pakume teed ja pirukaid.
16.30  Matkapäeva lõpetame Karisöödi pargis.

Matkale võta kaasa täidetud joogipudel, võileib  ja veekindlad mugavad jalatsid. Jalgsimatka pikkus ligemale 5 km. Eelregistreerimine ei ole vajalik. Oodatud on kõik, kes hoolivad loodusest ja tema säilimisest. Kohalikele jalgsi  tulijatele on tellitud buss Mõniste rahvamaja juurde.
Matk kulgeb osaliselt mööda Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkarada, piki Eesti-Läti piiri. Jalutame mööda imekaunist Peetri jõe käänulist kõrget kaldapealset ja tutvume mägralinnakuga ning looduskaitsealuste taimeliikidega. Raja lõpus jõuame välja RMK Lõunatipu  puhkemajani, kus teeme lõket ja joome teed. Tagasi busside juurde tuleme juba teist rada pidi.

Olete oodatud matkale Eestimaa kaugeimasse lõunatippu, veel dolokivikaevandustest puutumatut rada mööda.

Info 5102242 - Silver Sild
         5257027 – Hele Tulviste

 


Lugupidamisega

Silver Sild
ELKS Varstu osakonna juhatuse esimees