ELKS valis uued auliikmed

Eesti Looduskaitse Selts valis uued auliikmed
Eesti Looduskaitse Selts

Pühapäeval, 27. juulil 2014
 

Käsmus ja Viinistul sel nädalavahetusel toimunud Eesti Looduskaitse Seltsi kokkutulekul valiti seltsile kuus uut auliiget. Need on paevana ja äsja oma 80. juubelit tähistanud Rein Einasto, Tuhala looduskeskuse juhataja ja Nabala looduskaitseala loomise eestvõitleja Ants Talioja, Mõniste muuseumi juhataja ja kohalike dolokivikaevanduste plaanide vastase võitluse eestvedaja Hele Tulviste, Käsmu meremuuseumi juhataja Arne Vaik, kauaaegne Lahemaa rahvuspargi direktor ja seltsi Lahemaa osakonna asutaja Arne Kaasik ning seltsi Sillamäe osakonna esimees ja kohaliku looduskaitse eestvedaja Vladimir Mirotvortsev.

Eesti Looduskaitse Seltsi kokkutulekul Lahemaal meenutati ka seltsi asutajaliiget luuletaja August Sanga, kellel täna täitub 100 aastat sünnist.
 

Läbi aegade on auliikme tiitli pälvinud pea sada looduskaitsjat, teadlast ja kultuuriinimest.

Eesti Looduskaitse Seltsi auliikmete nimetamine on kauaaegne traditsioon. Esimesed nimetati 45 aastat tagasi: 1969. aastal said selle tiitli Friedebert Tuglas, Johannes Piiper, Aleksander Lint ja Harald Haberman.
 

Eesti Looduskaitse Selts ühendab inimesi, kelle väärtusteks on loodus ja kultuur. Selts asutati Jaan Eilarti eestvedamisel 1966. aastal. Seltsil on olnud määrav roll Eesti esimese, 1971. aastal asutatud Lahemaa Rahvuspargi loomisel.

Lähem info:
 
Jaan Riis
Eesti Looduskaitse Seltsi esimees
Tel 5647 6297

e-post info@looduseomnibuss.ee