Eesti Looduskaitse Seltsi juubelikokkutuleku pildid

Möödunud nädalavahetusel, 29.-31. juulil 2016 toimus Eesti Looduskaiste Seltsi juubelikokkutulek Kassari Kiigeplatsil.

Vaata kokkutuleku avamise pilte siit.

Eesti Looduskaitse Seltsi 50. juubeliaastal toimuval kokkutulekul esitleti “Eesti mõtteloo” sarjas ilmunud Jaan Eilarti kogumikku “Õitse ja haljenda”. Kolmepäevase kokkutuleku avas keskkonnaminister Marko Pomerants. Reede õhtul vaadati ühiselt Hiiumaa ainelist etendust “Mamma lood ehk Hiiu eluvilosoohvia” Suuremõisa lossi hoovis.

“Tänavune kokkutulekupaik ei ole valitud juhuslikult,” ütles Eesti Looduskaitse Seltsi esimees Jaan Riis, “ka seltsi esimene kokkutulek 1967. aastal toimus Kassaris ja Hiiumaal. Veel paljudel on meeles, kui seal kõlas Jaan Eilarti, Voldemar Panso ja Hans Lauteri hääl ning mängis Torupillijuss – legendaarne Hiiu torupillimängija, paljude tänaste pillimeeste eeskuju.”

Laupäeval oli retkede päev, mil õpiti tundma Hiiumaa loodust ja kultuurilugu. Retke juhtisid Tiit Leito, Karin Poola, Helgi Põllo ja Kalle Suuroja. Käidi Kassaris, Palade Loodushariduskeskuses, Soera Talumuuseumis, Reigi kirikus ja Kõpu rannas ning tuletornis.

Õhtul toimunud mõttetalgutel “Kuidas hoida Eestit, meie loodust ja kultuuri? Kuidas hoida Hiiumaad?“ osalesid keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar ja Hiiu maavanem Riho Rahuoja. Kuulutati välja uued Eesti Looduskaitse Seltsi auliikmed ning meeleolukal õhtul andsid kokkutuleku lõkke ääres kontserdi Bonzo ja Tõun.

Pühapäeval matkati läbi mere Kaevatsi laiule ning kokkutulek lõppes kontserdiga Pühalepa kirikus. Rudolf Tobiase, Veljo Tormise, Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüüri loomingut esitas kammerkoor Collegium Musicale, orelil Ene Salumäe.

Jaan Eilarti aegadel olid Looduskaitse Seltsi kokkutulekud kui loodussõprade laulupeod, kus kohal olid parimad koorid. Kooslaulmist dirigeeris maestro Veljo Tormis.