Eesti Looduskaitse Selts valis oma sajandaks auliikmeks Leigo järvemaastike ja järvemuusika kontsertide looja Tõnu Tamme

Reede, 31. Juuli 2015 12:45

Eesti Looduskaitse Selts valis oma sajandaks auliikmeks Leigo järvemaastike ja järvemuusika kontsertide looja Tõnu Tamme

Laupäeval, 1. augustil algab Elvas üle-Eestiline loodussõprade kokkutulek, mis lõpeb pühapäeval väikese järvemuusika lisakontserdiga Leigol. Seal antakse Leigo talu peremehele Tõnu Tammele pidulikult üle Eesti Looduskaitse Seltsi sajanda auliikme tunnistus.

“Tänuavaldus ja tunnustus on kauaagese ja oskusliku töö eest Leigo järvemaastike kujundajana ning järvekontsertide ja tule-etenduste loojana,” põhjendas esimees Jaan Riis looduskaitse seltsi otsust.

Ernst Enno 140. sünniaastapäevale pühendatud kontsert algab pühapäeval kell 15 ning on kõigile loodussõpradele ja Leigo sõpradele tasuta.

Jaan Eilarti aegadel olid Looduskaitse Seltsi kokkutulekud kui loodussõprade laulupeod, kus kohal olid parimad koorid. Kooslaulmist dirigeeris maestro Tormis.

Seekordne kokkutulek algab laupäeval rahulikus tempos. Käiakse matkamas, ekskursioonidel, Tõravere observatooriumis, Luke mõisapargis. Õhtul toimub Kait Tamra isamaaliste laulude kontsert. Kõneleb seltsi auesimees Arnold Rüütel. Räägitakse rahvusmaastikest, meenutatakse seltsi auliikmeid: Eesti parimat tundjat profsessor Endel Varepit ja Vellavere ilmatarka Vadim Želninit.

Pühapäeval saavad kokkutulekust osavõtjad Võrtsjärve muuseumis näha angerjat, tõugjat ja säga. Külastatakse Ernst Enno sünnikohta, Kivikase romaani „Nimed marmortahvlil“ tegevuspaiku Valgutal ning Hellenurme mõisas meenutatakse maadeuurijat Middendorffi, kelle sünnist möödub 200 aastat. Käiakse ka Otepääl ja Pühajärve ääres.

Väikesel Leigo järvemuusikal, mis lõpetab kokkutuleku, esinevad Anne Maasik, Heikki-Rein Veromann, Jaak Tuksam ja Andre Maaker.

Eesti Looduskaitse Seltsi üleriigilisele kokkutulekule toob loodussõpru ka Looduse Omnibuss mitmelt poolt Eestist. Vaata lähemalt programmi kohta www.looduseomnibuss.ee.

Lähem info:
Jaan Riis
Eesti Looduskaitse Seltsi esimees
Tel. 5647 6297

Vaata videosalvestust Leigolt 2. augustil: