Alutaguse osakond annab teada: toimusid loodusteemalised perepäevad

2016. aastal viisid ELKS-i Alutaguse osakond, RMK ja Alutaguse Matkaklubi läbi kaks toredat perepäeva: „Taimede lummuses – puud“ ja „Seeneperepäev“. Perepäevad viid ellu Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetatud projekti „Loodusteemalised perepäevad vahetus keskkonnas“ raames.

Taimeperepäev

Taimeperepäev „Taimede lummuses – puud“ toimus 10. juulil Oru pargis. Üles oli pandud dendroloogiline näitus, kuulata sai esitlusi „Oru pargi puud – tarkuse ja ajaloo kandjad“ ja „Milleks meile puud?“, toimusid õpperetked Oru pargis. Lisaks sai tegutseda erinevates töö- ja õppetubades. (mängu- ja õppetelgis „Okaspuud“ ja „Puud kõnelevad“,  avastuste telgis „Puud läbi meelte“, elamuste telgis „Taimed teadlaste pilgu läbi“, meisterdamise telgis „Puud ja nende kasutamine“). Kätt sai proovida nii meisterdamises kui puude saagimises, maitsta erinevaid taimeteesid, uurida binokulaariga taimede osasid ja palju muud.

Seenepäev.

Seeneperepäev toimus 25. septembril RMK Kauksi looduskeskuses. Koos juhendajatega käidi seeneretkedel ja määrati seeneliike. Looduskeskuses oli välja pandud seenenäitus (üle 180 liigi) ja kuulata sai esitlust „Seente eluviisidest ja kasvukohtadest“. Metsaklassis uuriti mikroskoobiga seente ehitust, käsitöötelgis meisterdati seeneraamatut ja -pilti,“. Elevust tekitas vähetuntud söögiseente degusteerimine. Seeneperepäeva läbiviimisel osutas koostööd ka Iisaku Vallavalitsus.

Pildigalerii Looduskaitse Seltsi Facebooki lehel