Kasutaja Webpro ajaveeb

Eesti Looduskaitse Seltsi retk Tallinna Loomaaeda jõulukonverentsile ja jääkarusid vaatama

Reedel toimub Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses Eesti Looduskaitse Seltsi jõulukonverents, kus esinevad seltsi auesimees Arnold Rüütel, keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, loomaaia direktor Tiit Maran, geoloog Kalle Suuroja, ökoloog Mihkel Kangur, loomauurija Peep Männil, kirjanik Valdur Mikita ning loodusfotograaf Ingmar Muusikus.

Jõulumeeleolu loovad sopran Pirjo Levandi ja kitarrist Kaido Kodumäe.

Kuulutatakse välja Aasta Loodussõber ja Aasta Loom 2018.

Kuna konverents toimub loomaaias, käiakse ka jääkarusid vaatamas.

12.september – 12. oktoober 2013 õuesõppe-matkapäevad põhikoolide ja gümnaasiumide õpilastele.

Ida-Virumaal, Kohtla-Nõmmel toimusid ajavahemikus 12.september – 12. oktoober 2013 õuesõppe-matkapäevad põhikoolide ja gümnaasiumide õpilastele.

Õuesõppe-matkapäevadel osales erinevatest Eesti koolidest kokku 605 õpilast ja 41 õpetajat
erinevatest Eesti koolidest.

Õuesõppe-matkapäevasid toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Arvestades, et projekt oli edukas ja õpetajad rõhutasid antud tegevuste vajalikkust, siis loodame KIK-i toel viia ellu veel mitmeid sarnaseid projekte.

Loodusõppelaagerid “Loodus ja energia”

Ida-Virumaal, Kohtla-Nõmmel toimusid 2013. aasta
augustis ja septembris juba teist aastat lastele
Loodusõppelaagerid “Loodus ja energia”,
kus neljas vahetuses osales kokku 91 last
Looduslaagreid toetas
Mis oleks parim viis leida
sõpru ja tuua särtsu
koolivaheaja päevadesse?

See ei olnud tavaline laager!
Läbi meeskonnatöö ja orienteerumise, sõites maasturiga
mööda endist karjääri ja kõlkudes puude vahel, saadi
loodusega tuttavamaks.

ELKS Sillamäe osakond aktiivselt “ära tegemas”

Mai alguse koristuskampaanias osalesid ELKS Sillamäe osakonna inimesed sporditalgutel, linnaterritooriumi koristamisel ja  looduskaitseobjekti Langevoja heakorrastamisel. Samuti said korda aiandus- ja garaaziühistute ümbrused. Talgutel kogutud jäätmed ja praht utiliseeriti. Vladimir Mirotvortsevi üldjuhendamisel said käed prügiseks kokku 850 linnakodanikku. Tehke järele!

ELKS Rapla osakonna vastukülaskäik ELKS Pärnumaa osakonnale.

11. mail tegi ELKS Rapla osakond (kaheksa inimest) vastukülaskäigu ELKS Pärnumaa osakonnale. Kohtuti Mihklis. Koos võeti osa Keskkonnaameti poolt korraldatud pärandkultuuri seminarist Kurese külas. Edasi siirduti Soontagana maalinnusesse. Mihklis näitas pastor Toomas Maarand kirikut nii seest kui ka lae pealt. Tagasiteel uuriti Ants Kanguriga Pikavere küla kiviaedu ning tutvuti Eestimaa suurima, Nedrema puisniiduga.                     

T. Petersoo

“Hundiema” näitus Paksus Margareetas. Hundid metsas.

“Tantsivate huntidega” tuntust kogunud keraamik Anne Türn rõõmustab loodussõpru Tallinnas Paksu Margareeta suurtükitornis  Pikk 70 uue näitusega Savi-Meri. Seekord näitusel hunte pole ja ongi tore, et looduskaitsekuul tantsivad ja uluvad nad  metsas, kus on nende õige koht.

Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts, Eesti Energia ja Tallinna Linnuklubi kutsuvad: Linnulauluhommikud Tallinnas

Kutsume kõiki loodushuvilisi hommikuti enne töö- või koolipäeva algust linnulaulu kuulama. Saame teada, kes meie linnas laulavad ja kuidas laulavad. Linnulaulutunde juhendavad Tallinna Linnuklubi liikmed.

Esmaspäeval, 13. mail kell 6.30 linnulaulutund Nõmme aedlinnas. Kokku saame Nõmme turu väravas. Juhendab Tiit Vohta.

Teisipäeval, 14. mail kell 6.30 linnulaulutund Schnelli tiigi ääres. Kokku saame Balti jaama trollipeatuses Nunne tänava nurgal. Juhendab Tiit Vohta.

Looduskaitsekuu algab looduskaitse päeval.

Reedel, 10. mail avab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus pidulikult Eesti Loodusmuuseumis looduskaitsekuu, mille tänavune teema on “Pärand täis elu”.

Mäletatavasti kavandati esimene "Looduskaitsepäev" Jaan Eilarti ja Orest Niinemäe algatusel 1957 aasta novembris. Idee esimeste elluviijate hulgas olid veel Aleksander Valsiner, Villem Voore, Andres Lättemäe jt. Alates 1959.-st aastast on see üldrahvalik üritus.

Lehed