Ajaveebid

4. novembril möödus ELKS asutamisest 52 aastat.

4. novembril möödus ELKS asutamisest 52 aastat.
Õnnitleme seltsilisi Kersti Merilaasi traditsioonilise õnnitlusluuletusega lugupeetud seltsi asutaja ja auliikme Jaan Eilarti käekirjas.

Soovime lisada ka ELKS asutamise orgkomitee protokolli 26.10.1966 (2 lk) ,  4.11. 1966 toimunud ELKS asutamiskoosoleku
ning samas toimunud konverentsi protokolli.

Eesti Looduskaitse Seltsi 51. kokkutulek toimub loodava Alutaguse rahvuspargi maastikel

Juuli viimasel nädalavahetusel toimub Ida-Virumaal, Peipsi põhjarannikul ja Alutaguse maastikel Eesti Looduskaitse Seltsi 51. kokkutulek.

Tänavuse kokkutuleku piirkond ei ole valitud juhuslikult – loomisel on Euroopa Liidu idapoolseim Alutaguse rahvuspark. Eile, 26. juulil kiitis valitsus heaks selle moodustamise.
Eesti Looduskaitse Selts oli Eesti esimese – Lahemaa Rahvuspargi loomise algataja. Tänu Jaan Eilartile ja Seltsi esimesele esimehele Edgar Tõnuristile loodigi Lahemaa Rahvuspark.

Kohtumine kesklinna vanema Vladimir Svetiga

29. juunil kohtusid Seltsi esimees Vootele Hansen, tegevjuht Arvo Veskimets ja eelmine esimees Jaan Riis Tallinna kesklinna vanema Vladimir Svetiga.

Kohtumisel lepiti kokku, et alustatakse ettevalmistusi hoonestusõiguse lepingu sõlmimiseks Tallinna linna ja Looduskaitse Seltsi vahel.

Kohtumine toimus sõbralikus ja konstruktiivses õhkkonnas.

Täitumas on Seltsi auesimehe president Arnold Rüütli soov, et Koidu 80 Seltsi maja saaks korda.

EESTI LOODUSKAITSE SELTSI 51. KOKKUTULEK KAUKSIS, IISAKUL JA ALUTAGUSE MAASTIKEL 27. – 29 JUULI 2018

 

ESIALGNE KAVA


Reedel, 27. juulil

Saabumine Kauksisse ja osalemine Rannapungerja Tuletorni kontserdil

16.00 Saabumine laagripaika, registreerimine Kauksi Ranna puhkekeskuses. Võimalus jalutada Kauksi Rannapromenaadil, külastada Kauksi Loodusmaja (kuni kella 18.00) ja Kauksi oja matkarada.

17.30-18.30 Õhtusöök

19.00 Tuletornikontsert Rannapungerjal (esinevad Tanel Padar, Pääru Oja ja Indrek Kruusimaa ning Gerli Padar ja The Moon)

 

Laupäeval, 28. juulil

ELKS Varstu osakond kutsub kõiki, kes hoolivad rikkumata loodusest ja tervistavast matkast, Võrumaale Mõnistesse 6. mail matkale „Eestimaa puutumatu lõunatipp. Kauaks?“

ELKS Varstu osakond kutsub kõiki, kes hoolivad rikkumata loodusest ja tervistavast matkast, Võrumaale Mõnistesse 6. mail matkale „Eestimaa puutumatu lõunatipp. Kauaks?“
Koguneme kell 10.30  Võrumaal Mõniste rahvamaja juures Kuutsil (Võru-Valga teelt Mõnistest 4 km.)
 
Matkapäeva kava:
10.30   Ülevaade Peetrijõe maastikukaitsealast, Eestimaa lõunatipu   matkarajast ja võimalikest Kalkahju ja Naha dolokivi    kaevandusaladest.
12.00  Karstialad. Kalkahju paljandi ja kaevandusalaga tutvumine.
13.00  Bussisõit kuni Naha küla parklani. Jalgsimatk lõunatippu.

Lehed